Nauczyciele

Zakładki

 • Biegaliśmy dla NIEPODLEGŁEJ

          17 listopada na terenie parku Pałacowego w Grubnie odbył się bieg przełajowy pod nazwą ,,Cross Chełmiński z okazji 100-lecia Odzyskania Niepodległości". W zmaganiach sportowych z tej okazji wzięło udział 15 chętnych uczniów z naszej szkoły. Biegi zostały rozegrane w 6 kategoriach wiekowych. W sobotnich biegach brali udział zawodnicy ze szkół naszego powiatu oraz takich klubów jak UKB Szubin, Czapla Białe Błota, Wda Świecie, KS Serock czy Olimpia Grudziądz. Nasi uczniowie pobiegli bardzo dobrze na miarę swoich możliwości. http://szkolapodstawowazegartowice.edupage.org/text1/?

 • Spotkanie z przedstawicielami PSP.

        ,,Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa!", to ogólnopolska kampania edukacyjno - informacyjna na temat zagrożeń związanych z możliwością powstania pożarów w mieszkaniach lub domach jednorodzinnych oraz zatrucia tlenkiem węgla.16 listopada strażacy uświadomili uczniom czym jest czad, jak się tworzy i jakie mogą być skutki jego działania. Słuchacze klas VI - VIII mieli okazję poznać urządzenie ostrzegające nas przed niebezpieczeństwem.   

 • Jakub w Biegu Niepodległości.

        W niedzielę 11 listopada Jakub Sołtys na sportowo uczcił 100. rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. Wystartował w IV Suskim Biegu Niepodległości na dystansie 5km. W biegu uczestniczyło około 300 zawodników. Nasz uczeń linię mety przekroczył jako 123. Na pamiątkę otrzymał piękny medal i koszulkę w której pobiegł.

                                    Gratulujemy!

 • Sukces Bartka!

        10 listopada 2018 roku nasi uczniowie uczestniczyli w XXII Biegu Niepodległości, który odbył się w Pigży (gmina Łubianka).W zmaganiach sportowych z okazji 100 rocznicy niepodległości wzięło udział 18 chętnych uczniów. Na dystansie 400 m  Bartek Barański zajął III miejsce i otrzymał puchar. Pozostali zawodnicy zostali nagrodzeni pamiątkowym medalem. Wszystkim gratulujemy.

  szczegóły:

  http://szkolapodstawowazegartowice.edupage.org/text1/?

 • Szkolny Bieg Niepodległości

       7 listopada 2018r. odbył się I Szkolny Bieg Niepodległości. Celem szkolnej imprezy była promocja postaw patriotycznych poprzez wspólne celebrowanie Narodowego Święta Niepodległości, popularyzacja biegania wśród społeczności szkolnej. W rywalizacji udział wzięli ci najmłodsi (3-4 latki) i najstarsi - uczniowie klasy VIII. W zmaganiach sportowych uczestniczyło 142 uczniów.Każdy uczestnik imprezy sportowej został nagrodzony. Zwycięzcy poszczególnych kategorii biegowych otrzymali pamiątkowe dyplomy i medal odpowiedniego koloru. szczegóły:https://szkolapodstawowazegartowice.edupage.org/text1/?

 • Bajkowy Dzień

          5 listopada w klasie III obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Wszystkie dzieci przebrały się za ulubioną postać z bajki, a w szkole czekały na nich guizy, konkursy i zabawy. Dzień okazał się naprawdę bajkowy! 

 • Pasowanie na Ucznia

             Uroczystość „ Pasowania na Ucznia” odbyła się 29.10 2018 roku o godzinie 9.30. Podczas uroczystości uczniowie klasy pierwszej zaprezentowali program artystyczny składający się z wierszy i piosenek o tematyce szkolnej. Jednym z ważniejszych punktów programu było uroczyste „ Przyrzeczenie” złożone przez uczniów klasy pierwszej oraz akt – „ Pasowania na Ucznia”. Dużą radość sprawiły też dzieciom upominki w postaci legitymacji szkolnych, zakładek do książek oraz słodyczy.

       Po oficjalnej części uroczystości odbył się wspólny poczęstunek dla dzieci i rodziców.

 • Dyskoteka

          W dniu 25. 10. 2018 r. Samorząd Uczniowski zorganizował pierwszą w tym roku szkolnym  dyskotekę, która miała na celu zintegrowanie społeczności uczniowskiej. Dyskoteka rozpoczęła się o godzinie 14. 30 i trwała do godziny 17. 15. Podczas dyskoteki uczniowie wykazali się dużą kulturą osobistą i umiejętnością korzystania z czasu przeznaczonego na zabawę. 

 • Wyjazd do Parku Wodnego

 • ,,Promieniowanie Ojcostwa

              W tym roku gminną uroczystość z okazji Dnia Papieskiego miała zaszczyt przygotować nasza szkoła.

  Bezpośrednio po mszy świętej, zgromadzeni, w Gminnym Ośrodku Kultury w Papowie Biskupim, wysłuchali montażu słowno-muzycznego przedstawionego przez 60 uczniów z klas IV -VIII pod kierunkiem Katarzyny Adwent i Pauliny Jasińskiej.                                                                             Dzięki Radzie Rodziców wszyscy goście mogli skosztować kremówek upieczonych przez naszą panię Renię.                       Na koniec wspólnie zaśpiewaliśmy ulubioną pieśń Papieża -,,Barkę".                                                                  Dziękujemy Radzie Rodziców, pani dyrektor i pracownikom GOK za pomoc w zorganizowaniu Dnia Papieskiego.

 • Światowy Tydzień Zwierząt - żywa lekcja przyrody

         Każdego roku w dniu 4 października, w rocznicę śmierci św. Franciszka z Asyżu, uznawanego za patrona zwierząt,rozpoczyna się Światowy Tydzień Zwierząt.Z tej okazji 11 października gościliśmy, w naszej szkole zwierzęta, których na co dzień nie widujemy w naszym otoczeniu. Dzięki wiedzy i uprzejmości Państwa Rejmer mogliśmy na własne oczy zobaczyć i poznać zwyczaje skorpionów, straszyków, ptasznika czy kameleona.

 • Spotkanie autorskie pt. "23 kilometr"

           3 października  uczniowie klasy trzeciej i czwartej mieli przyjemność spotkać się z panem Krzysztofem Nowakowskim - musherem. Musher  to osoba, która prowadzi psie zaprzęgi. W trakcie spotkania,  w którym uczestniczyła też  żona pana Krzysztofa dowiedzieliśmy się na czym polega prowadzenie zaprzęgów, poznaliśmy miejsca odwiedzone przez podróżników i  usłyszeliśmy kilkanaście naprawdę ciekawych przygód. Mieliśmy też okazję spotkać się z dwoma psami, które biegają w psich zaprzęgach. Zwierzęta te okazały się bardzo przyjazne, pozwalały się głaskać, przechadzały się między krzesłami i radośnie machały ogonami. Na koniec odbyło się wręczenie nagród w związku ze  zorganizowanym przez gminną bibliotekę  konkursem plastycznym.

 • Koncert profilaktyczny

       28 września, w sali Gminnego Ośrodka Kultury w Papowie Biskupim, odbyło się spotkanie  dotyczące profilaktyki uzależnień  oraz patriotyzmu. Klasy VII i VIII ze szkół podstawowych naszej gminy oraz III klasy gimnazjum spotkały się z panem Sławomirem Pyrko, który opowiadał o tym, w jaki sposób używki zmieniają życie człowieka. W międzyczasie grał na harmonijce ustnej i gitarze, śpiewał pieśni patriotyczne, a także piosenki innych wykonawców, nieco zmieniając ich tekst. Pan Sławomir opowiedział m.in. historię chłopaka, który pod wpływem jednorazowego połączenia narkotyków z alkoholem okaleczył człowieka, trafił do ośrodka i wyszedł na dobrą drogę, a także historię człowieka, który odrzucał wszelką pomoc, przedawkował i prawie umarł...

 • I rzut ,,Czwartek lekkoatletyczny''

           27.09.2018 roku na Stadionie Miejskim w Chelmnie odbyły się zawody lekkoatletyczne - I rzut ,,Czwartek Lekkoatletyczny" 2018/2019r. W zawodach lekkoatletycznych uczestniczyli uczniowie szkół podstawowych Miasta Chełmna i Powiatu Chełmińskiego.
  Nasi uczniowie wrócili z 10 medalami: 4 złote, 2 srebrne, 4 brązowe.

  szczegóły: https://szkolapodstawowazegartowice.edupage.org/text1/?

 • Spotkanie z przyrodnikiem

    W dniu 25 września 2018 roku klasa VIII wyjechała do Szkoły Podstawowej w Dubielnie na spotkanie z przyrodnikiem, panem Marcinem Kostrzyńskim. Pan Marcin, z wykształcenia leśnik początkowo zajmował się myślistwem i łowiectwem. Następnie postanowił zamienić strzelbę na kamerę i aparat fotograficzny. Jest dzisiaj wegetarianinem, filmowcem, pasjonatem dzikiej przyrody zajmującym się nagrywaniem życia zwierząt w ich naturalnym środowisku.  Brał udział jako operator kamery przy realizacji wielu programów o tematyce przyrodniczej. Aktualnie prowadzi na YouTube kanał „Marcin z lasu”, gdzie prezentuje zdjęcia i filmy o tematyce przyrodniczej. Dużą popularnością cieszą się nagrywane przez niego „Przyrodyjki”, czyli krótkie filmiki o zwierzętach, które adresowane są głównie do dzieci. Jego niezwykle barwne i ciekawe opowieści ilustrowane pokazem filmowym wzbudziły duże zainteresowanie uczniów klasy VIII.

 • Pokazy z fizyki na UMK w Toruniu

  Uczniowie klasy VII Szkoły Podstawowej w Zegartowicach wraz z uczniami ze Szkoły Podstawowej w Dubielnie i w Papowie Biskupim dnia 25.09.18r.  uczestniczyli w pokazach z fizyki na UMK w Toruniu. Zajęcia pt. „Co to jest fizyka?” dały okazję  do obejrzenia ciekawych eksperymentów. Prezentowanym doświadczeniom towarzyszył  wykład pana profesora Grzegorza Karwasza. Wydział Fizyki, Astronomii  i  Informatyki  Stosowanej w Toruniu już  nie od dziś podejmuje naszą młodzież, chcąc rozwijać w nich zainteresowania naukami ścisłymi. Uczniowie naszej szkoły brali aktywny udział w wykonywaniu eksperymentów podczas trwania pokazów.

 • Sztafetowe Biegi Przełajowe

      24 września 2018 roku w parku przy szkole w Grubnie odbyły się Powiatowe Sztafetowe Biegi Przełajowe. Nasza szkoła wystawiła sztafetę w kategorii dziewcząt i chłopców - rocznik 2006 i młodsi. Sztafety dziewcząt i  chłopców zajęły  II miejsca. Wszyscy uczestnicy otrzymali srebrne medale.

  Szczegóły: https://szkolapodstawowazegartowice.edupage.org/text1/? 

 • Archeo Market ,,Od wymiany po stragany"

     22 września klasa V i VI wybrały się na Festyn Archeologiczny do Biskupina. Najpierw byliśmy w drewnianym kościółku w Gąsawie. Były tam różne malowidła, które przedstawiały Jezusa Chrystusa oraz stacje drogi krzyżowej, a także przepiękny obraz, który przedstawiał Michała Anioła.

  Przejdź do pracy: 

  https://szkolapodstawowazegartowice.edupage.org/text/?text=text/text7&subpage=8

 • OGŁOSZENIE !

        Rok szkolny rozpoczyna się 3.09.2018r.o godz. 8:15 w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Zegartowicach. Tego dnia przedszkolaki przyjeżdżają z rodzicami. 

  Serdecznie zapraszamy naszych uczniów i rodziców!

 •   WESOŁE  PRZEDSZKOLE

       Zapraszamy na uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego w Punkcie Przedszkolnym    w Zegartowicach, które odbędzie się                dn. 3 września 2018r. o godz 8:15.               Po rozpoczęciu, przedszkolaki udadzą się do swojej sali lekcyjnej, gdzie zostaną udzielone wszelkie informacje.

                                                                                                                 Serdecznie zapraszamy

                                                                    - Obrazek 1

strona:

Wiadomości

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa im. Romualda Traugutta w Zegartowicach
  Zegartowice 13
  86-221 Papowo Biskupie
  e-mail: zegartowice.szkola@gmail.com
  NIP: 875-14-06-238
  REGON: 001211503
 • 56 676 81 43 lub 730 740 369
  DYREKTOR SZKOŁY: mgr Alina Czajka

Galeria zdjęć