Nauczyciele

Zakładki

 • Międzyszkolny Konkurs Recytatorski

        10 stycznia w Szkole Podstawowej w Dubielnie odbył się Międzyszkolny Konkurs Recytatorski Poezji Patriotycznej. Udział w nim wzięli uczniowie trzech szkół podstawowych z terenu naszej gminy. Naszą szkołę reprezentowało 14 uczniów z klas V - VIII. Poziom recytacji był wyrównany, pojawiły się nie tylko wiersze Mickiewicza, Szymborskiej, Kubiaka, ale rownież Gałczyńskiego, Broniewskiego i Baczyńskiego.Recytacje uczniów oceniane były w dwóch kategoriach wiekowych: klas 4-6 oraz 7-8. W grupie młodszej ex aequo 3 miejsce zaęli Zuzanna Derenda i Mateusz Motyliński, w grupie starszej 3 miejsce zajęła Zuzanna Domachowska. 

 • Zebranie z Rodzicami

      Dnia 10 stycznia (czwartek) o godzinie 1600  odbędzie się ogólne i klasowe zebranie rodziców.                                                                             Serdecznie zapraszamy.

 • Ogłoszenie!!! Zbiórka makulatury!!!

   Oszczędź drzewo i naturę - przynieś makulaturę! Po raz kolejny w naszej szkole ruszyła akcja zbiórki makulatury. Liczymy na to, że również w tym roku Wy oraz Wasi Rodzice wesprzecie akcję. Zbiórka trwa do 10 stycznia. Makulaturę prosimy przynosić do biblioteki (będzie ważona). Pieniądze ze zbiórki zasilą konta klasowe. Dla indywidualnych zwycięzców - niespodzianki!  Czekają na Was: Tymek Łój, Szymon Przybylski i p. Maria Sykurska.

 • Zimowa przerwa świąteczna

                Zimowa przerwa świąteczna:

  od 22 grudnia 2018r.(sobota) do 2 stycznia 2019r.(środa).

  Spotykamy się 3 stycznia 2019r. (czwartek).

  2 stycznia 2019r. szkoła organizuje zajęcia opiekuńcze. W tym dniu nie kursuje autobus i nie ma posiłków.

                                                       Dyrektor szkoły

 • Życzenia Świąteczne i Noworoczne

  Z okazji nadchodzących Świąt składamy serdeczne życzenia: radosnych,

  pogodnych, pełnych rodzinnego ciepła

  Świąt Bożego Narodzenia

  oraz szczęścia i sukcesów w Nowym Roku.

  Dyrektor, Grono Pedagogiczne, Pracownicy

  i Uczniowie Szkoły Podstawowej w Zegartowicach

 • JEST TAKI DZIEŃ

         Dnia 21 grudnia 2018 roku w szkole odbyło się spotkanie świąteczne, w którym wystąpiły dzieci z klas V - VIII. Dodatkowo Martynka z kl.0 zaśpiewała piosenkę o Mikołaju. Było pięknie, świątecznie i bardzo wzruszająco. Oprócz tego w klasach odbyły się wigilie, podczas których wszyscy dzielili się opłatkiem oraz zajadali pierogi i przyniesionymi przez siebie smakołyki.Całość zwieńczyła wizyta Świętego Mikołaja, co prawda nie pokazał się nikomu, ale paczki w wielkich workach do szkoły podrzucił. O nikim nie zapomniał.   Dziękujemy Radzie Rodziców za pomoc w organizacji tego dnia. 

 • Pomagamy innym

   Co roku we współpracy z Caritas Diecezji Toruńskiej organizujemy akcje charytatywne. Również i w tym roku nie zawiedliśmy. Zorganizowaliśmy zbiórkę żywności pod hasłem ,,Zostań Świętym Mikołajem". Zebrane dary zostały przekazane do Domu Pomocy Społecznej w Chełmnie.               28 uczniów z klas starszych (VIII-3,VII-9,VI-13,V-2,IV-1) sprzedawało świece na terenie naszej parafii w ramach III akcji pn Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Cieszymy się bardzo, że tymi konkretnymi działaniami niesiemy bezinteresowną pomoc innym.

 • Kręgle w Chełmży

         Dnia 17 grudnia uczniowie klas IV i V wraz z wychowawcami p. M. Wojciechowską i A. Stankiewicz spędzili aktywne popołudnie w chełmżyńskiej kręgielni. Niektórzy stawiwali swoje pierwsze kroki, inni ćwiczyli umiejętności nabyte wcześniej. Chłopcy i dziewczęta grali także w bilard. Każdy świetnie się bawił. 

 • Wizyta w papugarni

      11 grudnia klasy I i II wyjechały z Zegartowic aby odwiedzić niesamowite miejsce. To w papugarni dzieci doświadczyły niezwykłych wrażeń jakie przynoszą egzotyczne, ręcznie karmione papugi. Uczestnicy wycieczki mogli karmić ptaki, głaskać oraz spędzać czas bez ograniczeń. Kolejnym punktem było miejsce, w którym mieszkają przyjazne alpaki. Na koniec wycieczki uczniowie skorzystali z możliwości zakupienia pamiątek. 

 • XIII Bieg Mikołajkowy w Świeciu

     7 grudnia 15 uczniów naszej szkoły wzięło  udział w XIII Biegu Mikołajkowym, który odbył się w Świeciu. W zmaganiach sportowych uczestniczyli zawodnicy klubowi oraz szkoły nie tylko ze Świecia. Bartek Kachniarz zajął VI miejsce, Bartek Barański i Tomek Jaworski uplasowali sie na 9 miejscu. Organizatorzy zapewnili :  medale dla pierwszych trzech osób w każdej kategorii wiekowej z podziałem na chłopców i dziewczęta, słodycze wręczane przez Świętego Mikołaja. Nagrody dla losowo wybranych uczestników biegu - z naszej szkoły zostali wylosowani: Jakub Cichowlas, Mikołaj Sikut,Tomek Jaworski, Joanna Kulczyk.                                    Gratulujemy szczęścia!!! 

 • Szlachetna Paczka

   Dnia 7 grudnia klasa IV wraz z wychowawcą panią Moniką Wojciechowską wzięła udział w kolejnej edycji akcji Szlachetna Paczka. Uczniowie zebrali odzież zimową, artykuły higieniczne, żywność, artykuły papiernicze dla potrzebującej rodziny z województwa kujawsko-pomorskiego. W zamian otrzymali dyplom i słodkości. 

 • Mikołajkowe kręgle

     6 grudnia uczniowie klasy VIII z opiekunami pojechali do Chełmży, do kręgielni. Tam w miłej atmosferze spędzali czas i integrowali się. Mieli do dyspozycji 4 tory, więc mogli rzucać kulami do woli. Przerywnikiem był ciepły posiłek, zamówiony według gustów i upodobań uczestników. Natomiast najważniejszym punktem pobytu był turniej gry w kręgle, gdzie obok uczniów grali opiekunowie i rodzic. Dla zwycięzców z poszczególnych torów gospodarz obiektu ufundował nagrody, które otrzymali: Dominika Miszczyńska, Bartosz Trepkowski, Dominik Przybylski i Piotr Matuszyk. Pobyt w kręgielni był bardzo udany. Uczniowie i wychowawca dziękują pani Kasi Adwent,  panu Przemkowi Zacharkowi i państwu Ewelinie i Przemysławowi Lis za pomoc w organizacji tak udanego popołudnia.

 • Musical

      W środę, 5 grudnia 2018 r., dzieci z punktu przedszkolnego, "0" i klasy I, pojechały do Torunia na musical pt. "Przygody Wilka i Zająca". Dla wszystkich dzieci było to badzo ciekawe doświadczenie poznania nowej formy teatralnej, dla niektórych była to dodatkowo pierwsza wycieczka bez rodziców. Spektakl bardzo się dzieciom podobał, poruszał w przystępny i mądry sposób tematykę przyjaźni,ochrony środowiska, a co za tym idzie konieczności dbania o przyrodę. Na zakończenie na dzieci czekała miła niespodzianka- spotkanie ze Świętym Mikołajem. Kilkoro dzieci zostało wylosowanych do odebrania nagrody rzeczowej. Z naszej szkoły szczęście dopisało Amelce Matus z "0", która miała możliwość wejścia  na scenę i przy ogromnych brawach odebrała prezent.  A na wszystkie dzieci czekał słodki upominek.

 • Warsztaty komiksowe w GOK-u

   4 grudnia uczniowie klasy piątej i szóstej uczestniczyli w warsztatach komiksowych, które prowadził Zbigniew Masternak. Zajęcia zostały zorganizowne przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Papowie Biskupim. Podczas 2 godzinnych zajęć uczniowie wymyślali komiksy o Papowie Biskupim.  Konkurs na najlepszy komiks wygrali: Zuzanna Derenda, Daniel Tyburski i Bartosz Paszke. W nagrodę otrzymali książki z podpisem autora.  

 • Zakończenie II edycji programu ''Umiem pływać"

     Uczniowie klas I-III  przeszli kurs nauki pływania w ramach ogólnopolskiego projektu ,,Umiem pływać” finansowanego przez  Ministerstwo Sportu i Turystyki i Gminę Papowo Biskupie. Termin realizacji II edycji projektu obejmował okres od 02.10-04.12.2018 r. Zajęcia były prowadzone raz w tygodniu po 2 godziny lekcyjne przez wykwalifikowanych instruktorów na krytym basenie w Chełmży. Każdy uczestnik wziął udział w kursie obejmującym 20 godzin lekcyjnych.  Uczniowie na zajęcia dowożeni byli autobusem szkolnym pod opieką  nauczyciela wychowania fizycznego. Podstawowym celem projektu było doprowadzenie do opanowania przez uczniów elementarnych sposobów pływania oraz zdobycie umiejętności pływania stylem grzbietowym, a także uświadomienie dzieciom, rodzicom korzyści zdrowotnych jakie pociąga za sobą umiejętność nauki pływania. Uczestnicy podczas zajęć zostali zapoznani z podstawowymi zasadami bezpiecznego przebywania w wodzie i w pobliżu akwenów wodnych. Na zakończenie zajęć został  przeprowadzony sprawdzian poziomu opanowania podstawowych umiejętności pływackich. Dzieci bardzo chętnie i aktywnie uczestniczyły w zajęciach na basenie.Udział w tym projekcie dał im nie tylko możliwość nauki pływania, rozwijania i podnoszenia sprawności fizycznej, ale również aktywnego spędzania wolnego czasu i dobrej zabawy. 

 • Żyj zdrowo - unikaj uzależnień!

       W dniu 30.11.2018 r. w Szkole Podstawowej im. Romualda Traugutta w Zegartowicach po raz kolejny miało miejsce przedsięwzięcie artystyczne pod nazwą „ Żyj zdrowo – unikaj uzależnień”. Program poświęcony był walce z uzależnieniami i propagowaniu zdrowego stylu życia. W tym roku program został wzbogacony o spotkanie z gościem specjalnym, którym był zawodnik sportowy, wieloletni trener kadry narodowej w boksie kobiet oraz obecny prezes Polskiego Związku Bokserskiego – Pan Leszek Piotrowski. Uczniowie i organizatorzy przygotowali szereg pytań do gościa, które dotyczyły jego osiągnięć w boksie, pracy trenerskiej oraz wartości, które dla Pana L. Piotrowskiego są priorytetami w życiu. Podczas spotkania uczniowie mogli również skorzystać z akcesoriów sportowych przywiezionych przez Pana L. Piotrowskiego. Do nagród, jakie otrzymali uczniowie za udział w programie zostały dołączone upominki sportowe od gościa. Spotkanie zakończyło się sesją zdjęciową z udziałem Pana L. Piotrowskiego i uczniów.                                                         Organizatorzy: G. Chmielewska i W. Piotrowska

 • Andrzejki w przedszkolu

         Zwyczaj wróżenia w andrzejkowy wieczór znany jest od bardzo dawna. Dlatego też, w piątek, 30 listopada 2018r., dzieci z punktu przedszkolnego i oddziału przedszkolnego "0" obchodziły Andrzejki. Tego dnia wesoła zabawa nawiązywała do wróżb i prób poznania przyszłości, np. imienia żony/męża, czy też sprawdzenia kto pierwszy wyjdzie za mąż/ożeni się. Czy wróżby się spełnią? Na odpowiedź musimy poczekać, pewne jest jednak, że przyniosły one mnóstwo radości i okazję do wspólnej zabawy młodszych i starszych przedszkolaków.

 • Andrzejki szkolne.

          W dniu 28.11.2018r. odbyły się andrzejki szkolne dla uczniów klas starszych.  W trakcie zabaw i pląsów dzieci mogły korzystać z wróżb andrzejkowych, które przygotowały uczennice z klasy siódmej. Wróżbom towarzyszył tajemniczy nastrój przy blasku świec i wyjątkowa sceneria stworzona dzięki oryginalnym rekwizytom zdobiącym „ salę wróżek’’.

       Było to kolejne miłe i kulturalne spotkanie.

 • Dzień Pluszowego Misia

     23 listopada 2018r maluchy w naszej szkole obchodziły Dzień Pluszowego Misia. Tego dnia dzieciom podczas zabaw towarzyszyli pluszowi przyjaciele. Nie obyło się też bez słodkiego poczęstunku w postaci kanapek z miodem, oraz słodkich łakoci. Maluchy poznały historię powstania pluszowego misia, a także wykonały misiową opaskę na głowę i wykonały pracę plastyczną- pluszowego misia.

 • Biegaliśmy dla NIEPODLEGŁEJ

          17 listopada na terenie parku Pałacowego w Grubnie odbył się bieg przełajowy pod nazwą ,,Cross Chełmiński z okazji 100-lecia Odzyskania Niepodległości". W zmaganiach sportowych z tej okazji wzięło udział 15 chętnych uczniów z naszej szkoły. Biegi zostały rozegrane w 6 kategoriach wiekowych. W sobotnich biegach brali udział zawodnicy ze szkół naszego powiatu oraz takich klubów jak UKB Szubin, Czapla Białe Błota, Wda Świecie, KS Serock czy Olimpia Grudziądz. Nasi uczniowie pobiegli bardzo dobrze na miarę swoich możliwości. http://szkolapodstawowazegartowice.edupage.org/text1/?

strona:

Wiadomości

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa im. Romualda Traugutta w Zegartowicach
  Zegartowice 13
  86-221 Papowo Biskupie
  e-mail: zegartowice.szkola@gmail.com
  NIP: 875-14-06-238
  REGON: 001211503
 • 56 676 81 43 lub 730 740 369
  DYREKTOR SZKOŁY: mgr Alina Czajka

Galeria zdjęć